Historie klubu

Těžké začátky

Florbalový tým FBC Sokol Bojkovice byl založen v lednu roku 1999. U jeho zrodu stál Roman Fiala a Tomáš Šopík. Začátky byly opravdu těžké. Tehdejší původní sestava sestávala převážně z hráčů, kteří se v minulosti zabývali jinými sporty tj. fotbal, lední hokej apod. Kvalita hry nebyla nejlepší, kádr se neustále měnil a většina hráčů považovala florbal jako odreagování od každodenního stereotypu. Klub si samozřejmě prošel menšími i většími krizemi, které však nakonec vždy překonal.

V roce 2002 se relativně stabilizovala hráčská základna, což se samozřejmě projevilo i na výkonech mužstva. Klub začal získávat zkušenosti z přátelských utkaní a turnajů. To podmínilo zvýšení trénovanosti. Byly investovány nemalé finanční prostředky do základního vybavení hráčů. Florbal začíná mít své postavení mezi stávajícími sporty v Bojkovicích a tím se zvyšuje i zájem o působení v oddíle. Důsledkem bylo další zvýšení kvality a tím i rivality mezi jednotlivci.

Tvrdá práce přináší ovoce

V roce 2003 se klub v důsledku zvýšení počtu a výkonnosti hráčů dělí na na dvě družstva a to na FBC Sokol Bojkovice „A“ a FBC Sokol Bojkovice „B“.Zájem projevili i nejmenší, což podmínilo vznik kroužku florbalu u Domu dětí a mládeže v Bojkovicích. Trenérství se ujal hráč základní sestavy FBC Sokol Bojkovice Mgr. Jan Staník. Plně si uvědomujeme a podporujeme důležitost vedení nejmenších k florbalu. Vždyť právě oni a nikdo jiný nám umožní pokračovat ve stávající činnosti a dosahovat neustále našich cílů.

V červnu 2004 nás zaregistrovala Česká florbalová unie a FBC Sokol Bojkovice „A“ tak vstoupí na půdu oficiální ligové soutěže. Jako nový tým i rovněž díky geografické poloze města Bojkovice jsme byli zařazeni do ligové sekce „Jihomoravská soutěž mužů – divize II“. Zatímco někteří hráči mají již bohaté florbalové zkušenosti, jiní je teprve sbírají. V našem týmu najdete dobré střelce, geniální nahrávače, poctivé bránící útočníky, spolehlivé gólmany i řízné obránce. Mužstvo je ideálně složeno a díky bojovnosti, obětavosti, hravosti, technice a zejména vysokému hernímu nasazení je vždy nebezpečným soupeřem s vysokými ambicemi.

První sezóna v oficiální soutěži (2004/2005) - 7. místo z 13

Mnozí přiznivci florbalu se konečně dočkali. Oddíl florbalu, působící pod TJ Sokol Bojkovice již bezmála 5 let, zaožil klub FBC Sokol Bojkovice. V sezóně 2004/2005 hraje oficiální jihomoravskou florbalovou soutěž mužů, divize 2. Jako nováčci jsme si v lize vedli nad očekávání velmi dobře. Za kvalitní výkony první sezóny patří velký dík celému týmu jenž se skládal z následujících hráčů:
golmani: Bartoš Přemysl, Ing. Staník Petr;
obránci: Ing. Neveselý Jiří, Ondrušek Libor, Ing. Polanský Petr, Ing. Hela Vlastimil, Bc. Juřík Dalibor, Prný Lukáš, Josefík Lukáš;
útočníci: Heča Jan, Bc. Fiala Roman, Klesnil Lukáš, Mgr. Staník Jan, Fiala Milan, Šopík Tomáš, Ing. Chytrý Michal, Bc. Gabrhel František, Bc. Jančář Vitor, Surý Miroslav, Krčma Michal, Michalčík Jan;

V průběhu první ligové sezóny byla bezesporu největší slabinou klubu absence trenéra. Tento nedostatek se podařilo krátkodobě vyřešit ihned po třetím kole soutěže. Zde si nás všiml jeden z trenérů SK Snipers Slavičín pan Spáčil Lubomír. Následující trénink byl veden již pod jeho taktovkou. Jeho přínos bojkovskému florbalu je opravdu veliký. Tréninkové jednotky vedené licencovaným trenérem se rázem staly smysluplnější a kvalitnější. Tímto bych mu chtěl poděkovat jménem všech hráčů za jeho ochotu a zapálení pro florbal.

Certifikované mantinely a brány

5. leden 2005 je dalším důležitým mezníkem v životě klubu. V tento den jsme se dočkali dlouho očekávaných certifikovaných florbalových mantinelů a branek. Florbalové mantinely představují velký problém pro většinu nových klubů pro svoji vysokou finanční náročnost. Nám se podařilo problém vyřešit v poměrně krátké době. Za což patří velký dík TJ Sokol Bojkovice a České florbalové unii. V sovislosti s tím bychom chtěli poděkovat panu Mgr. Zdeňkovi Ogrodníkovi jenž umožnil uskladnění mantinelů v prostorách Sportovní haly v Bojkovicích. Věříme, že dobrá spolupráce se ZŠ v Bojkovicích přetrvá i nadále.

Druhá sezóna v oficiální soutěži (2005/2006) - konečné 6. místo z 13

...

Informace o trénincích a turnajích
Trénink
Dle domluvy na diskuzi
Trénink: Pátek od 20:00
Sraz v 19:50 u Sportovní haly
Turnaj
Orelská florbalová liga
Druhý turnaj Orelské florbalové ligy je naplánován na 8.11. 2014 v Kunovicích
Poslední výsledky
Odkazy

T.J. Sokol Bojkovice
Stránky Sokolského florbalové týmu Bojkovice
Facebook florbalového týmu
Česká florbalová unie

T.J. Sokol Bojkovice Město Bojkovice Zlínský kraj ČFbU
© Copyright 2006 FBC Sokol Bojkovice
Design and Programming PHP & SQL: Ing. Roman Fiala